Heatex s.c.
Strona główna
O firmie
Oferta
Program ograniczenia niskiej emisji
Realizacje
Referencje
Kontakt
Heatex s.c.Niezawodne kolektory słoneczne

kolektory słoneczne

W obecnych czasach staramy się oszczędzać, na czym tylko się da. Wykorzystywane są do tego najnowsze technologie, które nie tylko mają być ratunkiem dla środowiska. Mają one być dla nich przyjazne i pozyskiwać energię z naturalnego źródła. Tym źródłem jest mianowicie słońce.
Najczęściej używanym takim urządzeniem są niezawodne kolektory słoneczne. Mają one za zadanie pobierać ciepło i przekształcać je w energię cieplną. Zalicza się ona do tak zwanych energii odnawialnych, dlatego właśnie jest to bardzo sprzyjające środowisku. Nie ma zanieczyszczeń, zbędnych, ogromnych elektrowni, tylko kolektor słoneczny, który będzie gromadził energię do własnego użytku w domostwie.

Najczęściej mają one zastosowanie w podgrzewaniu wody użytkowej, wody w basenie. Wspomagają one także centralne ogrzewanie, co zmniejsza koszty „opalania” całego domu węglem lub gazem. Inne użycie mają także przy cieple technologicznych oraz chłodzeniu budynków. Zwykłe, proste kolektory używane właśnie przy domach mieszkalnych zawierają:

  • kolektor słoneczny,
  • regulator,
  • pompę,
  • naczynie przeponowe,
  • inne źródło ciepła oraz zbiornik, który służy do gromadzenia ciepłej wody użytkowej.

Znajdują się tam również wężownice i płaszcze grzejne. Przed zakupem warto jest się dowiedzieć jak konkretnie pracuje to urządzenie, co powinno znajdować się w środku. Wszystko należy dokładnie sprawdzić. Również niezbędne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi, montażu, użytkowania. Prawidłowe używanie przedłuży okres korzystania z urządzenia – musi być bowiem odpowiednio eksploatowane. Jeśli chodzi o wybór kolektora, to najlepiej jest poradzić się specjalisty, zapytać o radę, jakie urządzenie będzie pasowało do domu.Tytuł strony: Niezawodne kolektory słoneczne • kolektory słoneczne